Diskuze

Vzhledem k tomu, že se v diskuzi objevují stále častěji vulgární výrazy, byla diskuze změněna na moderovanou, tj. že každý příspěvek bude nejdříve odeslán ke schválení. Zodpovězeno bude pouze členům, kteří uvedou alespoň křestní jméno a číslo členského průkazu. Na dotazy od anonymů nebo podepsané smyšlenými jmény odpovězeno nebude.

450 Responses to Diskuze

 1. Jiří Bětík says:

  Dobrý den pane Vešelý,nedávno jsem tady dával příspěvek ohledně bivakokováni na Bystřičce,odpověděl jste že šířím fámy že zákaz je pouze pod hotelem Klenov a nikde jinde,co potom je za zákaz na druhé straně v jednosměrce od Bušů na ceduli zákaz vjezdu cedule zákaz táboření bibakování atd.asi to tam málo znáte,chápu nemůžete být všude.

 2. Drnovský Petr says:

  Dobrý den,
  chci se zeptat , kdy se naposledy nasazovali pstruzi na Bečvu Vsetínskou 3.? po těch deštích je to dost mrtvá voda.
  Děkuju za zprávu.
  Příjemný den přeju.
  Drnovský.

  • admin says:

   Pokud vím, tak se vysazovalo přibližně před třemi týdny, jak je uvedeno i v sekci Aktuality.
   S pozdravem D. Molek

 3. hnlica leopold says:

  našelse podběrák na lačnově 11. 6 volat 605272251

 4. Roman Konůpka says:

  Vážení přátelé, kolegové,
  chci se zeptat, zda-li ještě před letní sezónou budete letos vysazovat kapry na lačnovské rybníky? Po velkém úhynu ryb, zdá se, že jsou vody bohužel mrtvé.
  Děkuji za info a přeji všem pohodové léto.
  Roman Konůpka

 5. Jiří Bětík says:

  Dobrý den, ještě dotaz zda u celorepublikové povolenky je moravský svaz.děkuji za odpověď.

 6. Jiří Bětík says:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda se ještě dá dokoupit povolenka mimopstruhová mrs pololetní nebo roční?a cena?děkuji Bětík.

 7. Roman Stupka says:

  Dobrý den nabízíme zázemí a ubytování všem rybářům kteří chtějí chytat na Bystřičce a blízkém okolí Kemp Ranč Bystřička

 8. Jiří Bětík says:

  Dobrý den,měl bych dotaz zda je pravda že na přehradě Bystřička je celkový zákaz byvakování vydaný povodím Morava,děkuji za odpověď Bětík.

  • sumik says:

   To snad nee ??

   • Jiří Bětík says:

    No prý jo,já to teda ješťě neviděl říkal mi to kamarád že to viďěl na druhé straně jak je ta jednosměrka,to už si svazový rybář na víkend nebo dýl bude muset zajet opravdu na soukromé revíry.😫.petrův zdar?

    • Veselý Roman says:

     Jak se roznáší fámy.
     Než začnete psát nepravdivé údaje přečtěte si popis revíru.
     Povodí Moravy nás požádalo o dodatek v popisu revíru Bystřice Valašská 1A ve znění
     ,,Platí zákaz stanování a bivakování na levém břehu pod hotelem Klenov-vyznačeno tabulemi“.
     Důvod, tato část je udržována, slouží jako přírodní koupaliště a místo odpočinku návštěvníků přehrady.
     Tento zákaz je uveden v dodatku soupisu revírů 2018. Ostatní stanování a bivakování ve volné přírodě se řídí platnou legislativou.
     S pozdravem hospodář ČRS MO Vsetín Veselý.

     • sumik says:

      No neveril sem moc tomu dival se poznackach a nikde nic , pod klenovem to vim kdo cte rady tak vi , a pane vesely dekuji za vyjasneni petruv zdar

     • Jiří Bětík says:

      Děkuji za odpověď a fámy nešířím byl to dotaz na funkcionáře na tom snad nic není.

     • Tomáš Kudrna says:

      Dobrý den,
      Nechci tady s nikým polemizovat, ale v zátočině u přítoku je zákazová cedule od Povodí Moravy ohledně zákazu stanování, bivakování a rozdělávání ohně. Mám ji vyfocenou pro případ, že by to někdo chtěl vidět (škoda, že zde nelze vložit fotka)

      S pozdravem,

      TK

 9. Kratochvil ladislav says:

  proč se poslední roky nevysazují ryby do senice,je to náš pstruhový revír ale bez ryb – po provedené kanalizaci je zde kvalita vody lepší než v bečvě.

  • Veselý Roman says:

   Dne 21.4. bylo do Senice vysazeno 75 kg pstruha obecného v lovné míře ( na Senici je míra 25 cm ).
   Pstruh duhový se zatím nevysazoval.
   S pozdravem Veselý Roman hospodář MO Vsetín

 10. sumik says:

  Zdravim kdyz si nestihnu zaplatit povolenku do konce dubna a prijdu v kvetnu co se stane jsem mimo cr a nemame to kdo vyzvednut dekuji

  • r.s. says:

   povolenku si můžeš zakoupit kdykoliv, důležitá je členská známka

  • jednatel says:

   Do konce dubna je nutné zaplatit členský příspěvek na rok 2018, tj. koupit členskou známku. Jinak přestáváte být členem ČRS. Povolenku si můžete vyzvednout kdykoliv později. Když nezaplatíte členský příspěvek, budete si muset obnovit členství za poplatek 500,- Kč.

 11. Ctirad says:

  Dobry den kolik se ted vysazovalo cca metraku kapru na Lacnovske rybniky?

  • Ctirad says:

   Upresnete alespon ten vas zarybnovaci plan! Mam pocit ze zverejnujete jen to co vyhovuje vam…

   • admin says:

    Dobrý den, vzhledem k tomu, že začala pstruhová sezona, je práce kolem vody více než dost a hospodář má jiné starosti, než odepisování na anonymy. (Jen pro zajímavost: vysazování ryb do P+MP revírů, vysazování plůdku PO, slovování + osazování chovných rybníčků, přelovy chovných potoků, starost o chovné středisko, rybářskou stráž, mimo jiné také jednání se stavebními firmami a projektanty ohledně oprav toků včetně dokumentace atd, atd…. ) I přesto si však našel čas a odepsal Vám. Jeho odpověď posílám na Vámi uvedený email.
    Dle Vašeho dotazu si nejsem jistý, zda Vám nejde jen o to zjistit kde, kdy a kolik se vysazuje jakých ryb a následně je jít „těžit“. Zarybňovací plán a podrobný přehled o tom, kolik se kde chytilo, jste měl možnost slyšet na výroční členské schůzi.
    S pozdravem D. Molek

    • Ctirad says:

     Dekuji za odooved jsem mile potesen kdyz to shrnu kolem a kolem tak za poslednich cca 10 let jsem si od vody odnesl cca 5ks kapra takze nevim kdo potom tezi za me a je mi ho uprime lito jen je smutne ze clovek prijde k vode a za 20 dochazek chytne 10 cejnu jde o to si aspon zachytat a vratit rybu a ne ji nenazrane brat za kazdou cenu na to jsou jini odbornici… verim ze jiste prace mate hodne to nikdo nevycita jen kdyz se clovek nema sanci nikam dostat skrz casove vytizeni tezko se da diskutovat jsou veci o kterych by jsme mohli debatovat hodiny jen mit ten cas a jiste na normalni úrovni. Presto dekuji a at se dari Petruv zdar!!!

 12. Vladimir. says:

  Chci se zeptat míra pstruha obecného je stále 30 cm lovná míra jako v loni nebo jen 25 cm.

 13. Pavel says:

  Dobrý den mam skromný dotaz, zajimalo by me proč Mo Vsetin spada pod Výbor uzemního svazu pro Moravu a Slezko když již řadu let spadáme do Zlínského kraje a proč tedy Mo Vsetin nespada pod Moravský rybářsý svaz? jako příklad uvedu pouze toto : mistni povolenky zruseny tudiž jsme nuceni kupovat si povolenky uzemní když chci jet na ryby v nejbižším okolí např potec val.klobouky banov nebo slavicin jsem nucen si zakoupit povolenku jihomoravskou (naklady na víc) jde o to že uzemni povolenka za cenu cca1600kc je uplne k nicemu pro človeka ktery jezdi mximalně na Lačnov a nema zajem jezdit na ryby smerem Ostrava ktera je sice jiste lepe zarybnovana než naše mistní vody. Děkuji za odpoved

  • Veselý Roman says:

   Dobrý den
   Omlouvám se za pozdní odpověď na Váš dotaz, ale písemně by to bylo zdlouhavé a možná by jsme si nerozuměli. Pokud přijdete na výroční schůzi předneste Váš dotaz a odpovím, případně můžeme diskutovat.
   S pozdravem Veselý

   • Pavel says:

    Dekuji za odpoved doufam ze mi to vyjde a potkame se na vyrocni schuzi

   • Pavel says:

    Dobry den z rodinnych duvodu jsem se nemohl dostavit na schuzi mohl by jste mi tady tedy ve skratce objasnit muj dotaz? Dekuji a preju hezky den

 14. Jindřich Psota says:

  Dobrý den.Opakuji svůj dotaz, na který mi nebylo nikdy odpovězeno.Nepřemýšleli jste že by se na lačnovské rybníky vysadili nějací kapři nad 70 cm…Intenzita v přivlastňování kaprů je tam opravdu veliká a snad by byla aspoň nějaká šance na přežití a ulovení větší ryby…Nikdo sice nezaručí, že místní hladoví lovci tyto ryby ušetří ale to už je zase věc rybářské stráže…Nemluvím o velké výsadbě ale kdyby se každý rok při dosazování přidalo třeba 5 těchto kaprů na každý rybník, hned by to tam bylo veselejší 🙂

  • Jindřich Psota says:

   Opět děkuji za vyčerpávající odpověď 😀 😀

   • admin says:

    Dobrý den, tuto sobotu je členská výroční schůze. Když přijdete a zeptáte se, určitě Vám otázka bude zodpovězena na místě. Přítomen bude současný hospodář, ekonom, předseda i další členové, kteří Vám mohou odpovědět, případně o problému diskutovat. Argumenty pro a proti bude lepší si říci zrovna, než si je vypisovat na internetu. S pozdravem D. Molek

 15. kapros says:

  Zdravim kdyz tatka nechyta uz tak pres 20 let a mel rybarsky listek slo byto nejak vyhledat a obnovit ? a musel by jit znova na zkusky ?

  • Jednatel MO says:

   Pokud je přerušení členství delší než 10 let, tak je nutno absolvovat přezkoušení, které se provádí po dohodě v kanceláři MO. Je to formou jednoduchého testu na počítači. Bližší informace získáte v kanceláři MO.
   jednatel MO

 16. Jaroslav says:

  dobry den.mam dotaz na pripravovanou zmenu doby lovu na mimopstr.revirech a to 6-9mesic 4-24hod a zbyvakici mesice 6-22hod.vyhlaska ministerstva zemedelstvi by udajne mela nabit platnosti 1.4.2018.jak se stavi Mo Vsetin k teto zmene.pokud bude v platnosti bude MO usilovat o vyjimku nebo souhlasi.ekuji

  • Veselý Roman says:

   Připomínkové řízení bylo ukončeno 11.12.2017 jednáním na Ministerstvu zemědělství za účasti statutárních zástupců ČRS. Nyní je návrh postoupen Legislativní radě vlády, bude-li schválen, bude předložen k podpisu Ministrovi zemědělství.
   Budou li zbývající kroky legislativní procesu úspěšně ukončeny, vstoupí návrh vyhlášky v platnost 1. dubna 2018 a hlavní rybářská sezóna by tak již probíhala s prodlouženou dobou lovu.
   O výsledku Vás budeme neprodleně informovat.
   MO Vsetín tuto změnu uvítá, je to po dlouhé době vstřícný krok k rybářské veřejnosti. Žádnou vyjímku nebudeme požadovat. Přeji Vám příjemné strávení volného času na revírech ČRS.
   S pozdravem Veselý Roman hospodář MO Vsetín

 17. Miroslav B. says:

  Zdravím, chtěl bych se zeptat jaké ryby byly vysazeny na Bystřičce děkuji za odpověď..

  • Veselý Roman says:

   Kapr,candát,štika. Lín bude vysazen po dodání ( ještě nebyl vysazen na žádný revír Severní Moravy a Slezska ).
   S pozdravem Veselý

 18. Jakub says:

  Zdravím,je možné si ještě teď zaplatit známku za letošek pokud jsem si letos nebral povolenku,abych si jí mohl příští rok koupit ?. Děkuji za odpověď

  • Jednatel MO says:

   Zakoupit členskou známku pro rok 2017 je možné zhruba do 15.11.2017. Potom neprodané čl. známky a povolenky vracíme na VÚS ČRS Ostrava. Pokud si letos známku nekoupíte, přestáváte být členem ČRS.
   K obnovení členství je pak nutné, zaplatit vedle čl. známky na aktuální rok taky zápisné. Zpětně se čl. známky neprodávají.
   Surovec R.

 19. Zdeněk Matuška says:

  Na pondělí 16.10.2017 sháníme nutně jednoho až dva brigádníky k odlovu generačních ryb. Brigáda by byla od 7 hodin do cca 17hodin. Tel.: +420 603 985 589 – Z. Matuška

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *