Diskuze

Vzhledem k tomu, že se v diskuzi objevují stále častěji vulgární výrazy, byla diskuze změněna na moderovanou, tj. že každý příspěvek bude nejdříve odeslán ke schválení. Zodpovězeno bude pouze členům, kteří uvedou alespoň křestní jméno a číslo členského průkazu. Na dotazy od anonymů nebo podepsané smyšlenými jmény odpovězeno nebude.

655 Responses

 1. Martin napsal:

  Dobrý den může se bivakovat na revírech 471034 Lačnovske nádrže

 2. Pert napsal:

  Zdravím, chtělo by to více kontrol na revíru 471023 Bystřice Valašská 1A. Včera 16.6. v odpoledních hodinách, dodávka přímo u vody u vtoku do přehrady, přitom je tam přes zatravněné pozemky zákaz vjezdu. Otevřený oheň, prostě pohoda… A to nemluvím o těch, co si nosí ryby někam na chaty.

  • Jakub Šrámek napsal:

   A kam by si tedy „TI“ měli ryby nosit? Okolí přehrady je chatová oblast, tak to asi byli chataři a nesli je logicky na chatu. Nebo je mají nosit na poštu a posílat si je balíkem, ať vás to nedráždí? Jestli měli ryby řádně zapsané nebo je dostali od rybáře, který je řádně zapsal, nikdo nic neporušil a vaš příspěvek působí hlavně závistivé Jestli jste byl svědkem toho, že někdo porušoval RŘ nebo zákon, měl jste volat přímo RS, aby se to řešilo hned. Tohle je k ničemu.
   S pozdravem JŠ

 3. ondřej velička napsal:

  Dobrý den kolegové, neodpustím si zde komentář. Ze zápisu květnové schůze jsem vyčetl záměr úplného zákazu lovu ryb na 473 006 od raťkovského splavu výše a omezení od září v lovu přívlačí nad vranečským splavem a úplný zákaz lovu potočáků zde. Nepatřím sice do této věkové kategorie, ale potkávám na tomto revíru důchodce na kolech, kteří si nejspíše těžko zajedou na rybařinu někde na Hovězí. MO místo toho, aby ve spolupráci s povodím zapracovala výsledky studie (např. https://is.muni.cz/th/lshy6/Faktory_ovlivnujici_populaci_pstruha_obecneho_v_povodi_Vsetinske_Becvy.pdf) tak omezuje rybářům revíry. Do tohoto by měly být silně zapojeny i obce a podporovat rekultivaci svých potoků a řeky. Budete vypracovávat nějaký plán jak dosáhnout lepší podpory PO v chovných potocích a nově i řece Bečvě v délce 10km?

 4. Pavel Fojtík napsal:

  Dobrý den, nejsem místní a chtěl bych se zeptat na pstruhový revír 473 005 – Bečva Vsetínská 3P. V popisu revíru je uvedeno : „Všechny ostatní přítoky, včetně náhonu od splavu na Hovězí po soutok s Hořanským potokem jsou CHRO – lov ryb zakázán“ . Je to myšleno , že je zákaz lovu ryb i na hlavním toku od splavu na Hovězí po soutok s Hořanským potokem, nebo se zákaz vztahuje jenom na přítoky v tomto úseku?
  Předem děkuji za odpověď.
  P.Fojtík

  • admin napsal:

   Dobrý den, zákaz lovu je jen na přítocích a v náhonu, v hlavním toku Bečvy se chytat může.
   S pozdravem
   D. Molek

 5. Adéla Plánková napsal:

  Dobrý den chěla jsem se zeptat jak je to s dětmi a přihlakou. jak dlouho chodí kdy se dělá nábor. Víc informací prosím napište chtěla bych přihlásit dceru 11 let. děkuji Plánková

  • admin napsal:

   Dobrý den, pro děti se pořádá kurz zpravidla v říjnu, který sestává tuším ze čtyřech schůzek, na nichž by se měly děti naučit základní věci o rybách, podmínkách rybolovu, fungování svazu atd. Poté je kurz zakončen testem na PC, kde v případě úspěšného vyplnění obdrží mladý rybář osvědčení, že ho úspěšně absolvoval. S ním si pak lze nechat na městském či obecním úřadě vystavit státní rybářský lístek. Pokud se sejde zájemců více, kurz se pořádá i vícekrát za rok. Podrobnější informace Vám k tomu sdělí místopředseda pan Kašpar, který má školení nových členů na starosti. Telefon najdete v sekci „Kontakty“, na jeho email bych pak doporučil poslat vyplněnou přihlášku, kterou rovněž najdete na tomto webu pod odrážkou „Přihláška“. S pozdravem D. Molek

 6. Josef Chromčák napsal:

  Zdravím,
  Pokud si letos nebudu kupovat povolenku stačí zaplatit členský příspěvek? Díky za odpověď

  • admin napsal:

   Dobrý den, ano, stačí když si zaplatíte do konce dubna pouze členství.
   S pozdravem D. Molek

 7. Radim Kovaříček napsal:

  stále bez odpovědi? Však máte otevřeno oficiálně po + čt, nebo se už neodpovídá na zvídavé dotazy? 🙁

  • admin napsal:

   Dobrý den pane Kovaříčku,
   vzhledem k tomu, že výdej povolenek je plném proudu, věnujeme se především tomu, aby více než tisícovka našich členů dostala včas povolenky a vyřídila si své záležitosti k jejich spokojenosti. Mimo to se v kanceláři vyřizuje i agenda ohledně školení, prověrek, komunikace s ÚS, AOPK, CHKO, úřady, různé vyjádření a mnohé další věci, o kterých nemá řadový člen představu.
   Pokud jsem správně informován, byl jste si pro povolenku minulý týden, a jestli jste měl nějaký problém, mohl jste se tedy zeptat zrovna na místě a ušetřili bychom si čas na vypisování po internetu. A nyní k vašemu dotazu: Pokud si v MO chcete koupit povolenku (a to nejen v naší) musíte mít DLE STANOV § 3 ČLENSTVÍ splněny všechny podmínky (mezi nimiž je mimo jiné i uvedeno: d) z pracovního ročního příspěvku, který je možné nahradit finančně (§ 4 odst. 2 písm. d, věta před středníkem). Bez splnění těchto podmínek není možno vydat žádnou povolenku. Podobně je tomu i při výdeji hostovských povolenek, které prodáváme členům Moravského rybářského svazu – rybáři z jiných organizací musí mít v členském průkazu vyznačeno, že mají splněny podmínky členství ve své organizaci, bez tohoto jim žádnou povolenku nemůžeme prodat!
   Chápu, že, cituji: „Nejste tak bohatý, abyste mohl rozhazovat tisícovky…“ To asi není nikdo z nás, ale tato brigádnická povinnost 10 hodin, kterou je možno nahradit finančně 1h=100 Kč (bylo odhlasováno na členské schůzi tuším v r. 2012) je bohužel v každé organizaci jiná, na což už naše MO několikrát upozorňovala, že by bylo dobré ji sjednotit. V současnosti se náhrady za brigádnickou povinnost v různých organizacích pohybují od 500,- do 2500,-. Pokud nejste spokojen s výší finanční náhrady, lze požádat o převodku do jiné organizace, kterou vám vystavíme.
   Pokud byste měl další dotazy, klidně se v úřední hodiny zastavte nebo přijďte příští měsíc na výroční členskou schůzi. S pozdravem D. Molek

   • Radim Kovaříček napsal:

    Dobrý den pane Molku.
    Díky za vyčerpávající odpověď, pokud bych ji dostal na místě „v domečku“, nemuseli jsme si posílat komunikaci zde přes rozhraní. Já spíše čekal, že se k dotazu kolegové vyjádří v domku, nebo on-line, případně off-line v kratším termínu bez urgence – nestalo se tak.
    Petrův zdar

 8. Radim Kovaříček napsal:

  DOBRÝ DEN!
  Žádám o odpověď na můj dotaz z 22.12.2022
  Já si u Vás pořídil MP povolenku pro MRS a připlatil jsem si 1.000,- za „brigády“, i když jsem pro ČRS neudělal žádný byznys, tedy nebral jsem si zde povolenku.
  TAKŽE ZNOVU: MUSÍM TENTO POPLATEK 1.000,- KČ PLATIT (když beru MRS), NEBO NE?!? KDE TO NAJDU VE STANOVÁCH? Pokud to nikde není, mám za to, že jsem Vám dal 1.000,- Kč za nic, a to fakt tak bohatý nejsem, abych rozhazoval tisícovky…
  Pokud dostanu odpověď, děkuji za ni – v opačném případě mám u Vás uloženo svých 1.000,- Kč.
  Radim Kovaříček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *