Diskuze

Vzhledem k tomu, že se v diskuzi objevují stále častěji vulgární výrazy, byla diskuze změněna na moderovanou, tj. že každý příspěvek bude nejdříve odeslán ke schválení. Zodpovězeno bude pouze členům, kteří uvedou alespoň křestní jméno a číslo členského průkazu. Na dotazy od anonymů nebo podepsané smyšlenými jmény odpovězeno nebude.

651 Responses

 1. Pavel Fojtík napsal:

  Dobrý den, nejsem místní a chtěl bych se zeptat na pstruhový revír 473 005 – Bečva Vsetínská 3P. V popisu revíru je uvedeno : „Všechny ostatní přítoky, včetně náhonu od splavu na Hovězí po soutok s Hořanským potokem jsou CHRO – lov ryb zakázán“ . Je to myšleno , že je zákaz lovu ryb i na hlavním toku od splavu na Hovězí po soutok s Hořanským potokem, nebo se zákaz vztahuje jenom na přítoky v tomto úseku?
  Předem děkuji za odpověď.
  P.Fojtík

  • admin napsal:

   Dobrý den, zákaz lovu je jen na přítocích a v náhonu, v hlavním toku Bečvy se chytat může.
   S pozdravem
   D. Molek

 2. Adéla Plánková napsal:

  Dobrý den chěla jsem se zeptat jak je to s dětmi a přihlakou. jak dlouho chodí kdy se dělá nábor. Víc informací prosím napište chtěla bych přihlásit dceru 11 let. děkuji Plánková

  • admin napsal:

   Dobrý den, pro děti se pořádá kurz zpravidla v říjnu, který sestává tuším ze čtyřech schůzek, na nichž by se měly děti naučit základní věci o rybách, podmínkách rybolovu, fungování svazu atd. Poté je kurz zakončen testem na PC, kde v případě úspěšného vyplnění obdrží mladý rybář osvědčení, že ho úspěšně absolvoval. S ním si pak lze nechat na městském či obecním úřadě vystavit státní rybářský lístek. Pokud se sejde zájemců více, kurz se pořádá i vícekrát za rok. Podrobnější informace Vám k tomu sdělí místopředseda pan Kašpar, který má školení nových členů na starosti. Telefon najdete v sekci „Kontakty“, na jeho email bych pak doporučil poslat vyplněnou přihlášku, kterou rovněž najdete na tomto webu pod odrážkou „Přihláška“. S pozdravem D. Molek

 3. Josef Chromčák napsal:

  Zdravím,
  Pokud si letos nebudu kupovat povolenku stačí zaplatit členský příspěvek? Díky za odpověď

  • admin napsal:

   Dobrý den, ano, stačí když si zaplatíte do konce dubna pouze členství.
   S pozdravem D. Molek

 4. Radim Kovaříček napsal:

  stále bez odpovědi? Však máte otevřeno oficiálně po + čt, nebo se už neodpovídá na zvídavé dotazy? 🙁

  • admin napsal:

   Dobrý den pane Kovaříčku,
   vzhledem k tomu, že výdej povolenek je plném proudu, věnujeme se především tomu, aby více než tisícovka našich členů dostala včas povolenky a vyřídila si své záležitosti k jejich spokojenosti. Mimo to se v kanceláři vyřizuje i agenda ohledně školení, prověrek, komunikace s ÚS, AOPK, CHKO, úřady, různé vyjádření a mnohé další věci, o kterých nemá řadový člen představu.
   Pokud jsem správně informován, byl jste si pro povolenku minulý týden, a jestli jste měl nějaký problém, mohl jste se tedy zeptat zrovna na místě a ušetřili bychom si čas na vypisování po internetu. A nyní k vašemu dotazu: Pokud si v MO chcete koupit povolenku (a to nejen v naší) musíte mít DLE STANOV § 3 ČLENSTVÍ splněny všechny podmínky (mezi nimiž je mimo jiné i uvedeno: d) z pracovního ročního příspěvku, který je možné nahradit finančně (§ 4 odst. 2 písm. d, věta před středníkem). Bez splnění těchto podmínek není možno vydat žádnou povolenku. Podobně je tomu i při výdeji hostovských povolenek, které prodáváme členům Moravského rybářského svazu – rybáři z jiných organizací musí mít v členském průkazu vyznačeno, že mají splněny podmínky členství ve své organizaci, bez tohoto jim žádnou povolenku nemůžeme prodat!
   Chápu, že, cituji: „Nejste tak bohatý, abyste mohl rozhazovat tisícovky…“ To asi není nikdo z nás, ale tato brigádnická povinnost 10 hodin, kterou je možno nahradit finančně 1h=100 Kč (bylo odhlasováno na členské schůzi tuším v r. 2012) je bohužel v každé organizaci jiná, na což už naše MO několikrát upozorňovala, že by bylo dobré ji sjednotit. V současnosti se náhrady za brigádnickou povinnost v různých organizacích pohybují od 500,- do 2500,-. Pokud nejste spokojen s výší finanční náhrady, lze požádat o převodku do jiné organizace, kterou vám vystavíme.
   Pokud byste měl další dotazy, klidně se v úřední hodiny zastavte nebo přijďte příští měsíc na výroční členskou schůzi. S pozdravem D. Molek

   • Radim Kovaříček napsal:

    Dobrý den pane Molku.
    Díky za vyčerpávající odpověď, pokud bych ji dostal na místě „v domečku“, nemuseli jsme si posílat komunikaci zde přes rozhraní. Já spíše čekal, že se k dotazu kolegové vyjádří v domku, nebo on-line, případně off-line v kratším termínu bez urgence – nestalo se tak.
    Petrův zdar

 5. Radim Kovaříček napsal:

  DOBRÝ DEN!
  Žádám o odpověď na můj dotaz z 22.12.2022
  Já si u Vás pořídil MP povolenku pro MRS a připlatil jsem si 1.000,- za „brigády“, i když jsem pro ČRS neudělal žádný byznys, tedy nebral jsem si zde povolenku.
  TAKŽE ZNOVU: MUSÍM TENTO POPLATEK 1.000,- KČ PLATIT (když beru MRS), NEBO NE?!? KDE TO NAJDU VE STANOVÁCH? Pokud to nikde není, mám za to, že jsem Vám dal 1.000,- Kč za nic, a to fakt tak bohatý nejsem, abych rozhazoval tisícovky…
  Pokud dostanu odpověď, děkuji za ni – v opačném případě mám u Vás uloženo svých 1.000,- Kč.
  Radim Kovaříček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *