Diskuze

Vzhledem k tomu, že se v diskuzi objevují stále častěji vulgární výrazy, byla diskuze změněna na moderovanou, tj. že každý příspěvek bude nejdříve odeslán ke schválení. Zodpovězeno bude pouze členům, kteří uvedou alespoň křestní jméno a číslo členského průkazu. Na dotazy od anonymů nebo podepsané smyšlenými jmény odpovězeno nebude.

666 Responses

  1. Michal Janáč napsal:

    Dobry den. prosim kdy jsou v lednu 2022 vydeje povolenek?Dekuji

  2. Jan Mikula napsal:

    Dobrý den, chtěl bych tímto poděkovat za všechny rybáře horního vsacka za vysazení kaprů na balaton, opravdu je to smutné…

    • Miroslav Baroš napsal:

      Co tím chtěl básník říct?

      • jan napsal:

        Ze je tam hovno…, vsude se kapri dali, tady ne a argument ze se tam dali na závody je lichý, potom kde jsou ty prachy, co vybrali z obcí na ryby? Vzdy byvaly ryby navíc, asi je treba si promluvit se starosty, aby se nesuplovalo zarybnění, to je snad povinnost svazu.

        • Roman Veselý napsal:

          Tak už toho mám dost!
          Žádná obec nesupluje zarybnění revírů. Za peníze které jsme dostali od Obecních úřadů se vysadil pstruh duhový. Na jeho zakoupení jsme přidali část financí a byl zakoupen 1q této ryby v množství 330 ks. Pokud bychom vysadili kapra, na tohoto nepřidáme žádnou částku vysadili bychom cca 45 ks této ryby. Věřili jsme, že vysazení PD bude zpestřením pro rybáře na mimopstruhovém revíru, ale po urážkách od některých rybářů kterým jde pouze o kapra vážně uvažujeme o ukončení s vysazováním této ryby.. Doufám, že Vám jako mluvčímu rybářů Horního Vsacka budou vděční. Na závody byl vysazen kapr o průměrné váze 2,4 kq a byla to součást podzimního zarybnění. Teď jenom dotaz, byl jste na závodech a nebo jste čekal na pondělní odhájení? Proč bychom dotovali kapry pro rybáře kterým je líto zaplatit startovné, účastnit se závodů a jenom čekají až se odhájí revír a budou lovit vysazené ryby. Na úkor těch, kterým není líto svou účastí na závodech podpořit naši organizaci. Musím podotknout, že všechny závody jsou z naši strany dotované.
          Pokud jste se zúčastnil závodů tak se Vám omlouvám.
          S pozdravem hospodář MO Vsetín

          • Jan napsal:

            Já taky, mimopstruhová voda, jak už název napovídá, je voda bez pstruhů, aby se potom na ty pstruhy stáhli rybáři buhví odkud a masili je(jinak se to nazvat nedá) na žížaly a červy, to je opravdu sportovní lov jen co je pravda, ještě, že se tam nedá chytat na pytlačku, to by bylo něco… P.s. na závodech jsem byl a po nich ani jednou, takže klídek 🙂

          • Jan napsal:

            Jo a když to byla součást vysazení kaprů, kde je ten zbytek?

  3. DJ napsal:

    Dobrý den,
    možná by mohlo být pro někoho se zájmem o ryby a podnikání v tomto oboru zajímavou investicí.

    Jedná se i o část výpustě tohoto rybníka.

    https://reality.bazos.cz/inzerat/140675010/prodam-pozemek.php

    Prosím i za případné sdílení mezi ostatními.

    Dekuji.

  4. Dana Čotková napsal:

    Dobrý den,chci se Vás zeptat,proč se platí 50.-Kč parkovné na přehradě v kempu tj.i mimo zákaz
    rybolovu v době prázdnin.Placení má být celoroční.Děkuji za odpověď.

    • Štěpán Pagáč napsal:

      Zdravím, protože to tam prej sečou a dělají další údržbové práce, myslím si že za chvilku jak bude větší zima je to přejde.

  5. Rade napsal:

    Zdravím, budou letos nějaké podzimní závody?

    • admin napsal:

      Dobrý den, podzimní závody by se měly konat první víkend v říjnu. Propozice i přihlášky budou v nejbližší době k dispozici na těchto stránkách.
      S pozdravem D. Molek

  6. Karel napsal:

    Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat ohledně úlovku sumce 205cm na revíru Lačnovský potok 1a. Tím, že lovící tuto krásnou majestátní rybu zabil (to už je na jeho svědomí), neporušil RŘ. Ale tím, že sumce ulovil v noci a do rána jej měl uvázaného na laně přes žáberní oblouk, hrubě porušil RŘ. Je to přestupek hodný odebrání povolenky.Bude se tímto někdo zabývat či ne? Bohužel jsem se nenacházel na místě, abych zavolal rybářskou stráž. Prosím o vyjádření k dotazu. Děkuji

    • admin napsal:

      Dobrý den pane Karle, pokud jste měl podezření na spáchání přestupku, měl jste kontaktovat rybářskou stráž. V tuto chvíli jsou to jen spekulace.
      S pozdravem
      D. Molek

      • Karel napsal:

        Právě že jsem se nenacházel na místě. Dnes bohužel mohu doložit pouze fotografii, kde je vidět lano. A taky fotografii co se tam děje. Dříve si nikdo nedovolil jezdit do kempu, auta se nechávaly u rybarny, před značkou zakazu vjezdu a na cestě nad třetím rybníkem. Dnes se už nikdo nestydí parkovat přímo u vody. Myslím že to byla zrovna tahle parta, která byla přímo u rybníka najetá s min. šesti auty. Nikdo to nehlídá, nepokutuje.Strašné co se tam děje… Vím že to je hlavně o lidech… Tím víc mě znepokojuje, že tohle dělají dospělí lidé co mají občanský průkaz.

    • Ignác napsal:

      Váženný pane Karle,vy a vám podobní závistivci byste se ještě měli dotyčnému složit příští rok na povolenku,taková ryba v tak malém revíru nemá co dělat,už ted je to revír,kde pomalu nejde chytit kapr,cejn a o candátech a větších štikách nemluvě,bohužel takových sumcu tam bude asi víc a pokud se nevychytají,tak je to revír bez perspektivy,kde bude mít náš největší predátor vždy navrch.
      Ano dotyčný porušil RŘ,ale podle mně daleko lepší a humálnější,než ho mít stočeněho někde v haltýři,bohužel vždy se najde mezi námi někdo,kdo pujde proti proudu.Závist je špatná věc,ale jsme v Česku 😉

      • Karel napsal:

        Nebuďte směšný. Nevím přesně jakou závist máte na mysli. Úlovky 2m sumců jsou dnes běžnou záležitostí, vraťte se zpět na zem. Spíš mi jde o to jak dospělí lidé vědomně porušují rybářský řád. Pokud si chtěl sumce vzít a neměl ho jak uchovat, tak ho měl naložit do auta a odvézt. Aut parkovali u vody dostatek. I s vozíkem.Nebo vy když si zapomenete vezírek a chcete si vzít kapra tak ho uvážete přes žábra na lano? Pokud se vám zdá, že je na lačnovských rybnících málo druhů které jmenujete, tak si ukažte prstem na ty, kteří sedí na břehu a tyhle vody plundruji.

    • Jura napsal:

      Karle …tak zabil ho nebo ne. Fotky jsem viděl, ale takové kde by plaval s lanem kolem krku ne. Byl bych opatrný s tím obviňováním. Lovci gratuluju.

  7. Fila napsal:

    Dobrý den , kde se dá koupit týdeník povolenka na Bystříčku ,Fila

    • admin napsal:

      Povolenky i krátkodobé je možno zakoupit v kanceláři MO v úřední hodiny. Pro jistotu doporučuji předem telefonicky kontaktovat jednatele p. Bechného, zda jsou k dispozici týdenní.
      D. Molek

  8. Lukáš napsal:

    Dobrý den, jsou letos v plánu rybářské závody na Lačnově?
    Děkuji za odpověď

    • admin napsal:

      Dobrý den, pokud vím, tak jarní závody, které se tradičně konaly na Lačnově letos již nebudou. Pokud to situace dovolí, patrně v září by se mohly konat alespoň závody na Balatonu (471 017 – Bečva Vsetínská 4 A)
      S pozdravem
      D. Molek

  9. Rudolf Štefl napsal:

    Dobrý den, do kdy budou candátí klece na Bystřičce?

    • admin napsal:

      Dobrý den, minulý týden při kontrole byly v hnízdech ještě jikry, přece jen je letos vše poněkud opožděné. Do půlky června by ale měly být hnízda již odstraněny.
      D. Molek

  10. Ivo napsal:

    Dobrý den, jak prosím probíhá zarybňování hlavního toku Bečvy ve Velkých Karlovicích?

    S pozdravem Jakeš

  11. Josef Bělíček napsal:

    Dobrý den,
    Chtěl bych se zeptat, jestli budete na jaro zarybňovat Bystřičku. Popřípadě jakým množstvím ryb a druhů ryb. Jedná se mi o to, abych nedojel k přehradě a musel se otočit a jet domů, protože bude voda hájená. Rád bych o termínu věděl dopředu. Samozřejmě i ostatní rybníky, přehrady v okolí. Co jsem se díval, tak ostatní RS vyvěšují na stránky, co kde a kdy vysazují, tady jsem zatím ještě nic nenašel.

    Děkuji za odpověď Bělíček Josef

    • Roman Veselý napsal:

      Určitě se Vám jedná o kapra. Tento se na přehradu vysazuje pouze na podzim. V jarních měsících se Bystřička nehájí. Jenom bych Vás a i ostatní chtěl upozornit na zákaz rybolovu v místě umístění candátích hnízd. Tento prostor je označen cedulemi. Na ostatní revíry MO Vsetín bude vysazen kapr bez hájení.
      Termín ještě není stanoven.
      S pozdravem hospodář MO Vsetín Roman Veselý

  12. Dan napsal:

    Dobrý den, chci se zeptat proč máte ve fotogalerii nejnovější fotky z roku 2017? Je rok 2021 to není co fotit?

  13. Martin Juřica napsal:

    Dobrý den.
    Chci se zeptat kdy a jak se zarybňují chovné potoky ?
    Pamatuju časy kdy bylo na chovných potocích plno pstruhu po celý rok!
    Jeden příklad za všechny je potok v Růžďce, já tam pstruha neviděl už pár let

    • admin napsal:

      Dobrý den,
      Časy, kdy byly na chovných potocích plno pstruhů po celý rok, si jistě pamatuje ještě mnoho z nás, bohužel hydrologické poměry, stavy chovných potoků či počet predátorů za posledních 10-15 let odchov násad výrazně komplikují. Chovné potoky se přesto stále zarybňují vždy na jaře plůdkem, příp. se ještě dosazují začátkem léta odkrmeným 1/4ročkem. Konkrétně na potoku v Růžďce jsme takto 1/4 ročka několikrát přidávali, bohužel v některých potocích, kde se dříve pstruhovi dařilo, je situace špatná, jinde se jim daří zase lépe. S pozdravem D. Molek

  14. Štěpán Pagáč napsal:

    Dobrý den, v tomto příspěvku nechci kritizovat ani napomínat jen upozornit.Za uplynulou sezónu jsem neměl na bystřičce ani jednu kontrolu a ani jsem rybářskou stráž nezahlédl.Myslím si že kaprů se vysadilo opravdu velké množství, ale v listopadu a prosinci jsem s taťkou nechytl ani jednoho kapříka a to jsme tam byli docela často i ostatní rybáři nic.Jen mám pocit že si někteří rybáři brali víc ryb než je povoleno.Uvidíme jak se to projeví na jaře a v létě.S přáním pevného zdraví Štěpán Pagáč.

    • admin napsal:

      Dobrý den, to, že jste rybářskou kontrolu nezahlédl, neznamená, že ona neviděla Vás…. Pokud vím, o některých porybných nemusíte dlouhé minuty ani vědět, a jestli oni vidí, že jste slušný rybář, tak Vás ani nekontrolují (zvlášť v této době).
      A co se úlovků týká, v zimních měsících s ochlazením vody bývají všeobecně slabší, ale pokud si dobře vzpomínám, po vysazení, které proběhlo na konci října, ještě i během listopadu kapři brali. Samozřejmě ne každý den a po celou dobu lovu, a taky hodně záleží na výběru místa a samotném umu rybáře….
      S pozdravem D. Molek

  15. michal vičík napsal:

    dobrý den,bude prosím v nějaké bližší době kurz nových rybářů? přítelkyně i dcera (8) by se rády staly rybářkami.
    děkuji a s Pozdravem Vičík

  16. Dana Čotková,Vsetín napsal:

    Dobrý den,
    mám dotaz ,zda už byly vysazena ryby-kapři- na Lačnov.
    Děkuji

Napsat komentář: admin Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *